A lábápolás egyik legfontosabb kelléke! Nem csak elfedi a szagokat!
A gyógynövényes hatóanyagok:
- Csökkentik a lábizzadást és megszüntetik a kellemetlen lábszagot.
- Segítik a bőr regenerálódását és ápolják, puhává teszik az igénybe vett bőrt.
- Nem csak elfedik a szagokat, hanem meggátolják azok kialakulását.
A 100%-ban természetes alapú gyógynövényes és mentolos lábfrissítő spray alkalmazása kellemes hűsítő, frissítő érzetet kelt és egyedülálló komfortérzetet biztosít az egész lábfejne
VARGA Lábspray – lábfrissítő készítmény lábszag ellen – nemcsak elfedi, meg is szünteti a lábszagot!
A láb fokozott izzadása miatt kialakuló kínos lábszagról sokan igyekeznek tudomást sem venni, míg mások inkább le sem veszik cipőjüket vagy éppen ellenkezőleg, kerülik a zárt lábbelik viselését. Pedig az erős lábszag ellen nem a probléma hárítása vagy az egész napos cipőviselés az egyetlen megoldás! A VARGA Lábspray nemcsak elfedi, hanem meg is szünteti a lábszagot, ez pedig pontosan az a segítség, amire az érintettek legjobban vágynak!
Az erős lábszag okai
A cipő levételekor jelentkező kellemetlen szag leggyakoribb oka a láb fokozott izzadása miatt kialakuló meleg, nedves környezetben a bőrön természetes módon is jelen lévő baktériumok, illetve gombák elszaporodása.
Miért izzad a láb?
Fontos leszögezni, hogy a lábizzadás nem szégyellnivaló, hanem természetes jelenség. Bizonyos mértékig mindenkinek a lába izzad, hiszen a verejtékezés a testhőmérséklet szabályozására szolgál. Ha a lábaknak melege van, az izzadás révén leadják a hőt és lehűl a hőmérsékletük. Probléma akkor van ebből, ha a verejtékezés fokozottan jelentkezik és a cipő levételekor rövid időn belül kínos szagok kezdenek terjengeni a lábak tájékáról. Kis odafigyeléssel és a VARGA Lábspray segítségével azonban nemcsak a szag, hanem kiváltó oka, a lábizzadás mértéke is enyhíthető!
A lábizzadás leggyakoribb okai közé tartozik:
- a fokozott verejtékezéssel járó fizikai munka, sport, edzés,
- a lábak egész napos, sok álldogálással, járkálással járó igénybevétele,
- nyári melegben vagy fűtött szobában zárt cipő egész napos viselése,
- szintetikus anyagokból, műbőrből készült lábbelik naphosszat tartó viselése,
- rosszul szellőző, részben vagy egészben nejlon anyagból készült zoknik használata
- a lábfej vagy a körmök gombás fertőzése.
A lábizzadás a férfiakat sokkal inkább érinti, mint a nőket. Ennek oka, hogy a férfiaknak több verejtékmirigye van, mint a nőknek, illetve több férfi végez jelentős testi erőfeszítéssel járó fizikai munkát vagy testedzést, mint nő. Ritkán hangoztatott, ugyanakkor fontos szempont az is, hogy az edző- és munkacipők általában szintetikus anyagokból készülnek és nem szellőzik bennük megfelelően az igénybevett láb.
Azok, akik az átlagosnál izgulékonyabbak és sokat szoronganak, gyakran tapasztalják, hogy stresszhelyezetekben jobban izzad a tenyerük. Ugyanezekben az élethelyzetekben a lábak izzadása is fokozódhat, csak a cipőben ez kevésbé feltűnő, mint a tenyér esetén, a kialakuló lábszagnak viszont a talpon termelődő verejték jó táptalajt jelent.
A fokozott verejtékezés anyagcsere betegségek, hormonális elváltozások tünete is lehet, de bizonyos gyógyszerek szedése mellett is jelentkezhet ez a panasz. A hormonális vagy anyagcsere problémák, esetleg gyógyszerszedés következtében kialakuló intenzív izzadás ugyanakkor jellemzően nemcsak a talpon, hanem testszerte, illetve a verejtékmirigyekkel különösen ellátott testrészeken jelentkezik.
A legtöbb verejtékmirigy a tenyéren, a talpon és a hónaljban található. A friss verejték alapvetően színtelen és szagtalan, de a hónaljban, illetve a cipőbe zárt talpakon termelődő izzadtságnak a ruhával, zoknival érintkezve csípős, maradandó szaga alakul ki, ha valaki jobban izzad a szokásosnál.
A fokozott izzadás miatt kialakuló meleg, nedves környezet kedvez a bőrön természetes módon jelen lévő baktériumok elszaporodásának és lábgomba kialakulását is elősegítheti. Az erős lábszag oka lehet a lábujjak között vagy a körmökön kifejlődő gombás fertőzés és az izzadtságban tenyésző baktériumok jelenléte is. A zárt, szintetikus anyagból készült cipők és nejlon zoknik viselésekor a lábfej túlságosan felmelegszik, hiszen ezek az anyagok akadályozzák a levegő szabad áramlását. A nem szellőző közegben azonban a verejték nem képes elpárologni, így a lábfej még jobban felhevül, ami még intenzívebb izzadáshoz vezet, hiszen a szervezet így próbál megszabadulni a felesleges hőtől.
Mindennapi praktikák és VARGA Lábspray lábizzadás, lábszag ellen
A lábszag ellen házilag a lábfej gyakori mosásával, megfelelően szellőző, természetes anyagokból készült cipők viselésével, váltócipő, illetve pamutzokni hordásával lehet legegyszerűbben védekezni. Lábmosás után fontos a lábujjak közének alapos megtörlése, szárítása, mert a nedves bőrredőkben a bőrön egyébként is jelen lévő gombák elszaporodhatnak. A gombásodás megelőzését, a bőr szárítását, az izzadás enyhítését segítheti a tisztára mosott láb rendszeres hintőporozása is.
A lábszag kezelése már az alábbi néhány lábápolási tanács betartásával is eredményes lehet:
- Az izzadásra hajlamos lábfejet szükség esetén naponta többször meg kell mosni és utána alaposan megtörölni, megszárítani.
- Jól szellőző, természetes anyagból, bőrből vagy vászonból készült cipő viselése javasolt.
- A tiszta pamutból készült zoknik elvezetik a nedvességet és biztosítják a láb szellőzését.
- Az egész nap használt cipőket és zoknikat minél gyakrabban cserélni kell.
- Egész napos, zárt térben, melegben végzett munka esetén jól szellőző váltócipő viselése javasolt.
- Az intenzív testmozgás, fizikai munka közben a verejtékezés fokozódik, így az edző- és munkacipők szellőzésére különös figyelmet kell fordítani.
A jól ápolt lábfej nemcsak szép, de egészséges is!
A lábfej ápolására nem sokan fordítanak időt, pedig az egész napos cipőviselés, álldogálás nagyon megviseli a bőrt. A rosszul szellőző cipőkben és zoknikban kialakuló nedves környezetben a bőr megújulási képessége csökken, így a bőrkeményedések, hámlások, berepedezések, körömproblémák nem képesek begyógyulni. A lábszagot ráadásul a repedezett, bőrkeményedéses lábujjakról, kemény sarokról nagyobb mennyiségben leváló hámsejtek bomlása a verejtékben tovább fokozhatja.
A VARGA Lábspray elősegíti a láb bőrének megújulását, a hámsérülések gyógyulását, a sarok repedezettségének enyhítését. Az ép, puha bőrfelszín helyreállítása csökkenti a bomló hámsejtek mennyiségét, így hozzájárul a lábszag megszüntetéséhez is!
Lábszag elleni szerek
Annak, akinek a lába nagyobb igénybevételnek van kitéve, vagy jobban izzad a szokásosnál, több figyelmet kell fordítani a mindennapi lábápolásra. Az egész napos munkavégzés közben azonban legtöbbször nincs alkalom a lábmosásra, általában csak este nyílik erre lehetőség. Addigra viszont nemcsak a zokni, de a naponta viselt cipő is átveszi a kellemetlen szagot és kialakul az az ördögi kör, ami miatt sokan úgy gondolják, hogy együtt kell élniük ezzel a problémával.
A lábszag elleni szerek többsége nem is a fokozott lábizzadást igyekszik megszüntetni, hanem a cipőbe fújva a szagok elfedésére törekszik inkább, több-kevesebb sikerrel. Pedig a lábszag ellen a valódi megoldás nem annak kellemesebb szaggal történő helyettesítése, hanem a probléma okának megszüntetése. A valóban hatékony lábszag elleni szerek ezért a lábizzadás csökkentésében segítenek.
A lábszag elleni szerek alkalmazásakor érdemes olyan terméket választani, amelyet nem a cipőbe, hanem közvetlenül a lábra kell fújni – a használat módja ugyanis már sokat elárul arról, hogy a szer a cipő vagy a láb szagára hat!
A cipőbe fújható szerekkel ellentétben a VARGA Lábspray nem csak a kellemetlen szagok elfedésére szolgál!
A VARGA Lábspray természetes növényi kivonatok sokaságával segíti az izzadás csökkentését, a talp, a lábujjak és a sarok megkeményedett, berepedező bőrének megújítását, a lábfejek felfrissítését és a lábszag megszüntetését.
Összetevői közül a zsálya és a tölgyfakéreg kivonat ismert leginkább izzadásgátló hatásáról, míg a tormakivonat és a somkóró kivonat a helyi keringés élénkítése révén segítik a lábfej regenerációját. A borsmentakivonat hűsítő tulajdonságainak köszönhetően az egész napos igénybevételt követően felfrissíti a lábat.
Az orbáncfű-, a komló-, a borsmenta- és a csalánkivonat a bőr pórusait összehúzó tulajdonságai révén segíti a lábizzadás enyhítését, de a csalánkivonat bőrgombásodás ellen is jótékony hatással bír.
A VARGA Lábspray mindössze egy heti rendszeres használat után megszünteti a lábszagot, ezt követően pedig elég hetente egyszer, intenzív igénybevétel esetén hetente kétszer használni ahhoz, hogy a láb ápolt és szagtalan maradjon a továbbiakban is.
A VARGA Lábspray ugyanakkor nem csak a lábizzadás és a lábszag ellen nyújt segítséget!
A mindennapos lábápolás részeként elősegíti a lábfej regenerációját, enyhíti a sarok repedezettségét és gyorsítja a hámsérülések gyógyulását. Pórusösszehúzó, baktériumellenes, gombaellenes és izzadásgátló természetes összetevőin kívül számos tápláló növényi kivonattal segíti az egész napos álldogálástól, cipőviseléstől és izzadástól megviselt bőr megújulását. A kamilla és a körömvirág kivonat gyulladáscsökkentő, bőrpuhító tulajdonságainak köszönhetően számos bőrápoló kozmetikum kedvelt összetevője, a csipkebogyó kivonat pedig magas flavonoid tartalmával a bőr ellenálló képességének növelését támogatja. A VARGA Lábspray tiszta növényi összetevői bőrirritáció nélkül, a lehető legegyszerűbb módon biztosítják, hogy lábfeje szagtalan, bőre pedig újra puha, rugalmas és fiatalos legyen!